Šīs bija ļoti skaļas vēlēšanas, jo ASV abi kandidāti bija diezgan nepopulāri cilvēki, kas pusotru gadu to vien bija darījuši, kā viens otru nolējuši ar dubļiem. Nereti pirmsvēlēšanu laikā bija dzirdama frāze, ka izvēle tiek veikta starp “mazāko ļaunumu”. one hundred% one hundred fifty% 200% 0
"Doma, ka viņš varētu pamest mūsu sabiedrotos, ja tie nerīkosies viņam pa prātam, kārtējo reizi apliecina to, ko mēs jau zinām par Trampu: vienīgais cilvēks, kas viņam rūp, ir viņš pats."
2016. gadā tika ievēlēts Donalds Tramps. Prezidentūru Tramps sāka kā visnepopulārākais ASV prezidents pēdējās četrās desmitgadēs un vecākais ASV prezidents amatā stāšanās brīdī.
Novērtējot atšķirības tajā, kā ASV prezidenta vēlēšanas tika gaidītas pirms četriem gadiem un kā tas notiek šobrīd, pētnieks norāda, ka Amerikas Savienotajās Valstīs notikusi vēl lielāka polarizācija.
Šie pūliņi bija gandrīz velti, jo tikai divi elektori Teksasā pārgāja pretinieku pusē, un rezultātā Tramps tika ievēlēts ar 304 balsīm.
ASV prezidenta amata kandidāti tiek izvirzīti priekšvēlēšanu balsošanās un priekšvēlēšanu sapulcēs, kas notiek tajā gadā, kad paredzētas arī vēlēšanas.
Dažādos līmeņos šīs tiesvedības turpinās nepārtraukti un, šķiet, nekad nebeigsies. Lai gan typeāli tās netraucē Trampam turpināt cīņu click here par prezidenta amatu un pat kļūt par prezidentu, grūti prognozēt, kādu iespaidu tās atstās uz viņa potenciālajiem vēlētājiem.
“Viņš mīl savu tēvu!” Tramps pastāsta, kāda bija viņa jaunākā dēla reakcija uz atentātu
Šīs ASV vēlēšanas izcēlās ar īpaši skarbu vēlēšanu kampaņu un arī kā sabiedrību visvairāk šķeļošās. Abi kandidāti nesaudzēja savu pretinieku un pauda skaļus paziņojumus.
Amerikas Savienotās Valstis jau visu gadu gatavojās novembrī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām.
Paradoksālā kārtā tas varētu veicināt lielāku aktivitāti prezidenta vēlēšanās, jo gan Baidena, gan Trampa pretinieki būs apņēmības pilni nepieļaut pretējās puses uzvaru.
Viņš gan nevar rēķināties pat ar savas ģimenes atbalstu, jo Kenedija brāļi un māsas publiski norobežojušies no viņa kandidatūras.
Pēdējo gadu laikā nereti izskanējuši minējumi, ka uz ASV prezidenta amatu varētu fauxēt Kalifornijas štata gubernators Gevins Ņūsoms, taču viņš noliedzis, ka šoreiz grasītos konkurēt ar Baidenu.
Debates par sistēmas keyīšanu ar jaunu spēku atsākās pēc negaidītās Trampa uzvaras 2016. gadā, un ja arī šoreiz vēlēšanu iznākums būs apšaubāms, uzmanība noteikti atkal tiks pievērsta jautājumam par Elektoru kolēģiju.